Jeffrey Cross

GoFundMe je "Make-a-thon" vítězové oznámil

Vítězem soutěže „make-a-thon“ v soutěži GoFundMe byl projekt pro ultralehké letadlo, které stavěli dva studenti strojírenské univerzity v Tichomoří.

Soutěž GoFundMe „make-a-thon“ skončila minulý týden a máme vítěze. Vlastně tři vítězové. Společnost crowdfunding udělila $ 10 000 až 3 týmům tvůrců pro projekty zveřejněné na těchto stránkách. Komunita GoFundMe hlasovala pro své oblíbené projekty.

První místo obsadil projekt ultralehkého letadla. Druhé místo získalo projekt s pískovým autem a třetí místo obsadili dva nebraští dva střední studenti, kteří stavěli robota. Vítězové dostali $ 5,000, $ 3,500, a $ 1,500 příslušně.

Vítězný ultralehký tým se skládá ze seniorů z Pacifické univerzity Patricka Greene, Tylera Sandelina a Michaela Conwaye. Vítězství v soutěži bylo vzrušení a úleva, řekl Michael.

Ultralehká univerzita University of Pacific v rané fázi vývoje.

"Byli jsme šokováni," řekl Michael. "Nemohl jsem uvěřit, že jsme dostali tuto příležitost."

Ultralehký projekt je hlavním projektem tria v Stocktonu, Kalifornské univerzitě v Pacifiku. Jsou to studenti ve strojírenském oddělení školy. Ale jako absolventi seniorů, jejich úspěch vyvolal myšlenky na další rozvoj letadla a zahájení podnikání.

Letadlo je vyrobeno z hliníkového rámu třídy letadla, žebra Baltské břízy a ocelového podvozku. Podle definice musí být ultralehká letadla vážena méně než 254 liber. Pružné letadlo týmu bude poháněno jednoválcovým motorem F33 s výkonem 30 koní.

Michael řekl, že se svými partnery si vybírá GoFundMe, protože hledají snadný způsob, jak získat peníze. Nejvíc se mu líbilo, že mají přístup k finančním prostředkům, když přišly, než čekat, až bude projekt plně financován.

"To opravdu pomohlo," řekl. "Nemuseli jsme čekat."

Před soutěží, oni zvýšili asi $ 7,000 jejich $ 10,000 cíle. Cena $ 5,000 je posunula na vrchol.

„Teď máme všechny peníze, které potřebujeme,“ řekl Michael.

Řekl, že využijí další finanční prostředky na další bezpečnostní položky a lekce létání. Pokud se chystáte postavit letadlo, pomůže vám to letět. Všichni tři studenti plánovali i tak lekce létání, ale prize money znamená, že nemusejí přijít na to, jak za ně zaplatit.

Michael řekl, že letadlo bude dokončeno asi za čtyři týdny a pak to bude pryč do divoké modré yonder.

Pacifik Senior Design Vizuální vizualizace vozu Zach Wibergem

Soutěž make-a-thon byla dobrá pro studenty University of Pacific. Další tým studentů (Zach Wiberg, Raffy Escalona, ​​Vinh Hoang a Mike Baron) vstoupil do projektu seniorů do soutěže a obsadil druhé místo. Jejich projekt spočívá v tom, že vezmeme existující rám z pískového vozu s jedním sedadlem a upravíme ho tak, aby se v něm nacházelo šestipodlažní nezávislé zadní zavěšení, komponenty pohonu a nový motor pro jízdní kola.

Robot Damiana McAlevyho a Codyho Escritta míří k vítězství robotů Vex Robotics díky vítězství na GoFundMe.

Třetí vítězové jsou dva studenti středních škol z malého městečka Ravenna, Neb, finanční odměny a finanční prostředky, které vydělají jinde, umožní oběma cestujícím příští měsíc cestovat na Mistrovství světa ve vysoké škole robotiky Vex Robotics v Anaheimu. Tým robotiky školy je ve druhém ročníku a jsou prvními studenty, kteří se dostanou do mistrovství světa.

„Vítězství bylo opravdu vzrušující,“ řekl Damian McAlevy, jeden z členů robotického týmu Ravenna, který také zahrnuje Cody Escritt. "Teď už rozhodně jedeme."